Skip navigation

Vhodné vykurovacie zariadenie pre každý spôsob použitia

Základným účelom nezávislého kúrenia je vykurovať kabínu ľubovoľného druhu vozidla, a to nezávisle na teple dodávanom bežiacom motorom.

Rozlišujeme medzi teplovzdušným a teplovodným kúrením, pričom v bežných osobných automobiloch sa takmer bez výnimky využívajú teplovodné kúrenia. Teplovodné nezávislé kúrenie má kompaktnú konštrukciu a možno ho umiestniť na takmer ľubovoľné miesto v motorovom priestore.

Partneri spoločnosti Eberspächer najčastejšie inštalujú tieto vykurovacie zariadenia:

Eberspächer Hydronic 2 Comfort

Eberspächer Hydronic 2 Comfort:

Nové nezávislé kúrenie Hydronic 2 Comfort zaisťuje vďaka inteligentnému tepelnému manažmentu obzvlášť rýchle odmrazenie okien a príjemne vykúrenú kabínu. V porovnaní s inými modelmi sme dobu vykurovania skrátili o približne 60 percent! Vďaka tomuto mimoriadne krátkemu predstihu môžete nezávislé kúrenie spúšťať úplne spontánne a vykurovanie nemusíte plánovať dlho dopredu. Krátka doba vykurovania má za následok aj menšie zaťaženie autobatérie – model Hydronic 2 Comfort sa preto skvele hodí aj pre vodičov, ktorí často jazdia na kratšie vzdialenosti. Šesťdesiatpercentnej úspory sme navyše dosiahli aj u spotreby paliva a emisií CO2.

Eberspächer Hydronic 2 Economy

Eberspächer Hydronic 2 Economy:

Model Hydronic 2 Economy je k dispozícii pre celý rad novších modelov vozidiel. Ďalej sme znížili spotrebu paliva a zariadenie je pripravené na použitie v najnovších vozidlách, ktoré dokážu jazdiť na viac druhov pohonných hmôt. Tiež tento model ponúkame s rôznymi stupňami výkonu. Podrobné informácie Vám radi poskytnú špecializovaní predajcovia.

Horúci tip pre vodičov naftových automobilov:

U novších naftových automobilov je v niektorých prípadoch inštalácia nezávislého kúrenia Eberspächer veľmi jednoduchá a navyše aj mimoriadne lacná. Dôvod: Niektoré modely sú vybavené špeciálnym prihrievačom, ktorý vykurovanie vozidla pri bežiacom motore podporuje dodávkou dodatočného tepla. Pomocou doplnkovej sady pre prihrievače Eberspächer sa tento prihrievač celkom jednoducho zmení na kúrenie nezávislé od behu motora, ktoré čiastočne predhrieva aj motor samotný. Zaujíma Vás, či je váš automobil vybavený prihrievačom Eberspächer? Obráťte sa na niektorého z našich partnerov alebo priamo na spoločnosť Eberspächer.