Skip navigation

Viac komfortu s nezávislým kúrením Eberspächer

Nezávislé kúrenie Eberspächer v chladnom ročnom období znateľne zvyšuje užívateľské pohodlie. Komfortné ekologické vykurovanie a jednoduchá dodatočná inštalácia sa oplatí ako u osobných automobilov, tak u obytných vozidiel, lodí a jácht - mobilita po celý rok.

Nezávislé kúrenie Eberspächer zabezpečuje príjemnú klímu v priestore pre cestujúcich, a to nezávisle na teple dodávanom bežiacim motorom. Moderné teplovodné kúrenie Hydronic sa vyznačuje nízkou spotrebou a okrem vnútra vozidla ohrieva tiež okruh chladiacej kvapaliny. Z menšieho množstva škodlivín produkovaného zahriatym motorom tak pri každodennom používaní profitujú najmä osobné vozidlá. So zohriatou chladiacou kvapalinou motor vozidla podstatne ľahšie štartuje i pri teplotách hlboko pod bodom mrazu, čo šetrí batériu, ktorá je v zime vystavená zvýšenej záťaži. V obytných vozidlách, na motorových člnoch či plachetniciach je možné okrem chladiacej kvapaliny motora ohrievať aj úžitkovú vodu.

Na ohrev vnútra vozidla a dosiahnutie konštantnej teploty v stojacom vozidle alebo cez noc sa mimoriadne hodí teplovzdušné kúrenie Airtronic. Kabínu alebo vnútro automobilu zahrieva bez napojenia na okruh chladiacej kvapaliny. Teplý vzduch sa tak do vnútra dostáva takmer bez akéhokoľvek oneskorenia, a navyše ticho a s minimálnymi emisiami. Aj za chladných dní to znamená väčšie pohodlie v dodávkovom či nákladnom vozidle a príjemne strávený voľný čas v obytnom vozidle alebo na lodi. Bezproblémovú dodatočnú inštaláciu umožňuje viac ako 4 000 partnerov združených v celosvetovej distribučnej sieti koncernu Eberspächer.