Skip navigation

Mobilné chladiace a mraziace boxy Coldtainer

Naša spoločnosť sa zaoberá predajom chladiacich a mraziacich boxov Coldtainer od roku 2011. Dnes v rámci celej Českej a Slovenskej republiky zastupujeme spoločnosť Euroengel Srl.

Naše boxy sa vyznačujú predovšetkým svojou robustnou, optimalizovanou konštrukciou na prepravu tovaru podliehajúceho rýchlej skaze, ako sú čerstvé, chladené či mrazené potraviny. Ďalej sú vhodné na prepravu ovocia, zeleniny, rýb a mliečnych výrobkov. Možno prevážať aj špeciálne produkty, ako je krvná plazma, lieky alebo chemikálie, ktoré potrebujú špecifickú teplotu okolitého priestoru.

Boxy Coldtainer (predtým Euroengel) vynikajú dlhou životnosťou a kvalitou spracovania. Všetky boxy Coldtainer (predtým Euroengel) pracujú s hermeticky utesneným kompresorom SECOP, vrátane napájacej elektroniky SECOP. Táto konštrukcia má svoje prednosti: vysoký výkon pri malom prúdovom odbere (stupeň účinnosti 3-4 x vyšší ako ostatné systémy), nízka pracovná hlučnosť, odolnosť voči otrasom a nakláňaniu. Boxy Coldtainer (predtým Euroengel) sú vyrábané tzv. rotačnou modeláciou z polyetylénu (GRP 0,94 g/cm3) čím sa dosahuje vyššia účinnosť chladenia a nižšia hmotnosť v porovnaní s „montovanými“ či „lepenými“ boxmi zo sendvičových panelov (GRP majú 1,75 g/cm3). Sú vďaka tomu aj odolnejšie voči hrubému zaobchádzaniu. Materiál je odolný voči UV žiareniu a boxy sú navrhnuté tak, aby sa dali ľahko vymyť a dezinfikovať. Vnútorný objem je pre prehľadné usporiadanie možno dodať s drôteným programom. Predvolená teplota je automaticky kontrolovaná termostatom CAREL, a možno ju nastaviť od hlbokého mrazenia -30°C až po ohrev +35°C.

Boxy je možné napájať z vozidla napätím 12 V alebo 24 V. Pre externé napájanie 220 V napätím je k dispozícii špeciálny stojan. V prípade, že nie je k dispozícii žiadne napájanie, dodávame k niekoľkým modelom samostatný stojan s externým akumulátorom s výdržou do 72 hodín. Kompresor boxu je navrhnutý špeciálne pre použitie vo vozidlách.

Výhody boxov Coldtainer (predtým Euroengel) sú:

  • Flexibilita
  • Rozsah požadovanej teploty od +35 °C do -30 °C
  • Objemy boxov 22 až 1640 l
  • Najväčší sortiment výrobkov s certifikátmi ATP na svetovom trhu
  • Hygienická nezávadnosť
  • Ochrana autobatérie proti hlbokému vybitiu
  • Horné, bočné a delené plnenie
  • Možnosť dodatočne vybaviť integrovanými snímačmi na záznam teplôt
  • Nízka hlučnosť

Prehľadný súhrn ponúkaných typov nájdete v priloženej tabuľke, detaily potom v prospektoch.

Mobilné chladiace a mraziace boxy Coldtainer (predtým Euroengel) si môžete objednať v našom webshope: shop.eberspaecher.cz

Realizované zástavby mraziacich boxov boli uskutočnené do vozov firmy Rohlík.cz.